www.opinion.al

Site title of www.opinion.al is Opinion – Faqja Zyrtare – “Opinion” vjen ne kater takime cdo jave – e hene, e marte, e merkure dhe takimi tradicional i te ejntes mbrema.

World ranking 8807 altough the site value is $253752. opinion.al IP is 104.24.102.221 on cloudflare-nginx server works with 562 ms speed. The charset for this site is utf-8.

Web site description for opinion.al is

SITE INFORMATION

Site Title Opinion – Faqja Zyrtare – “Opinion” vjen ne kater takime cdo jave – e hene, e marte, e merkure dhe takimi tradicional i te ejntes mbrema.
Charset utf-8
Page Speed 562 ms
Site Host opinion.al
IP Address 104.24.102.221
Site Server cloudflare-nginx
Site Language sq-al
Site Analytic Code 69688130-1
Alexa Rank 8807

KEYWORDS STATISTICS

Keyword Using Count Usage Rate(%)
2016163 times6.99
para110 times4.72
shtator109 times4.67
gusht52 times2.23
fundit36 times1.54
aktualitet24 times1.03
instabiz24 times1.03
është21 times0.90
video17 times0.73
sociale17 times0.73
bebe16 times0.69
bota15 times0.64
parë13 times0.56
ditë13 times0.56
-rrjete13 times0.56
rexha12 times0.51
foto11 times0.47
edhe11 times0.47
shqiptare10 times0.43
minuta10 times0.43
duke9 times0.39
çfarë9 times0.39
opinion8 times0.34
-politikë8 times0.34
kryesore7 times0.30
-kronikë6 times0.26
sport6 times0.26
sonte6 times0.26
tiranës6 times0.26
ndaluar6 times0.26
kosova6 times0.26
shba6 times0.26
iphone6 times0.26
shumë6 times0.26
editorial5 times0.21
kush5 times0.21
kanë5 times0.21
vetëm5 times0.21
floriana5 times0.21
garo5 times0.21
këmbim5 times0.21
arrest5 times0.21
burg5 times0.21
sekserin5 times0.21
bujqësor5 times0.21
pritet5 times0.21
policia5 times0.21
besnik5 times0.21
mustafaj5 times0.21
mund5 times0.21
njohur5 times0.21
tiranë5 times0.21
shqipëri5 times0.21
foton5 times0.21
këngëtarja5 times0.21
-ekonomi4 times0.17
jetë4 times0.17
form4 times0.17
gazi4 times0.17
shtetet4 times0.17
gjitha4 times0.17
gjithnjë4 times0.17
moderatorja4 times0.17
kërkonte4 times0.17
dasmat4 times0.17
funeralet4 times0.17
tetor4 times0.17
telefonik4 times0.17
operator4 times0.17
myslimane4 times0.17
pasi4 times0.17
kohën4 times0.17
gjermani4 times0.17
ndër4 times0.17
europë4 times0.17
ruse4 times0.17
lirë4 times0.17
vajzën4 times0.17
natën4 times0.17
marina4 times0.17
publikon4 times0.17
pushimet4 times0.17
lipa4 times0.17
botë4 times0.17
famë4 times0.17
nënë4 times0.17
bayern4 times0.17
komente3 times0.13
stil3 times0.13
duan3 times0.13
sezoni3 times0.13
5-të3 times0.13
modë3 times0.13
ndiqni3 times0.13
shoqëron3 times0.13
rikthehet3 times0.13
klan3 times0.13
seks3 times0.13
notave3 times0.13
kaluese3 times0.13

LINK ANALYSE

Text Link Rel Target
video/ njihuni me taksinë pa shofer/video-njihuni-me-taksine-pa-shofer/bookmark
video/ ja momenti kur bebe rexha vjen në shqipëri/video-ja-momenti-kur-bebe-rexha-vjen-ne-shqiperi/bookmark
video/ e rrallë tre lamborgini aventador bashkë/video-e-rralle-tre-lamborgini-aventador-bashke/bookmark
video/ bebe rexha “çmend” tiranën/video-bebe-rexha-cmend-tiranen/bookmark
video/category/galeri/video/
-vënde për tu parë/category/travel/vende-per-tu-pare/
u tha në opinion/category/opinion-web-tv/u-tha-ne-opinion/
-turizëm/category/travel/turizem/
travel/category/travel/
-tendencë/category/metro/tendence/
-teknologji/category/metro/teknologji/
te fundit/category/te-fundit/category tag
sport/category/sport/
sondazh/sondazh/
-sociale/category/aktualitet/sociale/
si u dashurua gerd myler me vajzën shqiptare/si-u-dashurua-gerd-myler-me-vajzen-shqiptare/bookmark
shëndeti/category/shendeti/
sëmundjet që sjell ajri i ndotur/semundjet-qe-sjell-ajri-i-ndotur/bookmark
rrugët e urat tani na i bën ushtria/rruget-e-urat-tani-na-i-ben-ushtria/bookmark
-rrjete sociale/category/instabiz/rrjete-sociale/category tag
rita ora vdes për ushqimet tradicionale shqiptare/rita-ora-vdes-per-ushqimet-tradicionale-shqiptare/bookmark
puthja në këto zona ndez epshin tek femrat/puthja-ne-keto-zona-ndez-epshin-tek-femrat/bookmark
-politikë/category/aktualitet/politike/
personazhi i javës/ lindita, shkofsh në djall…/personazhi-i-javes-lindita-shkofsh-ne-djalle/bookmark
parashikimi i motit për ditën e sotme/parashikimi-i-motit-per-diten-e-sotme-9/bookmark
opinion web tv/arkiva/
opinion tv klanhttps://www.facebook.com/opinion.al
mino raiola: “guardiola është një burrë pa bo…”/mino-raiola-guardiola-eshte-nje-burre-pa-bo/bookmark
metro/category/metro/
mbipesha ndikon në zhvillimin e kancerit/mbipesha-ndikon-ne-zhvillimin-e-kancerit/bookmark
-kulturë/category/metro/kulture/
kujdes nga numri 23, ja misteret që mbart/kujdes-nga-numri-23-ja-misteret-qe-mbart/bookmark
kryesore/category/kryesore/
-kronikë/category/aktualitet/kronike/
kritika për kufjet e iphone 7/kritika-per-kufjet-e-iphone-7/bookmark
koreja e veriut ndalon dasmat dhe funeralet/koreja-e-veriut-ndalon-dasmat-dhe-funeralet/
kontakt/kontakt/
komente/category/komente/
jonida shehu publikon foton e parë të vajzës…/jonida-shehu-publikon-foton-e-pare-te-vajzes/bookmark
jetë dhe stil/category/jete-dhe-stil/
ja pse duhet ta përdorni kripën e detit/ja-pse-duhet-ta-perdorni-kripen-e-detit/bookmark
ja me kë e kaloi natën në tiranë bebe rexha/ja-me-ke-e-kaluar-naten-ne-tirane-bebe-rexha/bookmark
ja çfarë e çmend një mashkull vërtet në shtrat/ja-cfare-e-cmend-nje-mashkull-vertet-ne-shtrat/bookmark
iphone 7 plus ka një veçori sekrete/iphone-7-plus-ka-nje-vecori-sekrete/bookmark
instabiz/category/instabiz/
horoskopi, 13 gusht 2016/horoskopi-13-gusht-2016-2/bookmark
horoskopi, 10 shtator/horoskopi-10-shtator/bookmark
historia/ “mrekullia” e tretë e shën terezes/mrekullia-e-trete-e-shen-terezes/bookmark
galeri/category/galeri/
fotot/ 10 parqet më magjepsëse/fotot-10-parqet-me-magjepsese/bookmark
fotogaleri/ ky është fshati më paqësor në botë/fotogaleri-ky-eshte-fshati-me-paqesor-ne-bote/bookmark
foto/category/galeri/foto/
fletorja e fshehur me poezi e gonxhe bojaxhiut/fletorja-e-fshehur-me-poezi-e-gonxhe-bojaxhiut/bookmark
-ekonomi/category/aktualitet/ekonomi/
editorial/category/editorial/
-destinacione/category/travel/destinacione/
bota/category/bota/
besnik mustafaj: si e shoh të ardhmen e pd-së/besnik-mustafaj-si-e-shoh-te-ardhmen-e-pd-se/
-auto moto/category/metro/auto-moto/
arrihet marrëveshja e armëpushimit në siri/arrihet-marreveshja-e-armepushimit-ne-siri/bookmark
applehttps://itunes.apple.com/al/app/opinion.al/id1121153806?mt=8
androidhttps://play.google.com/store/apps/details?id=al.opinion.al&hl=en
aktualitet/category/aktualitet/
4/page/4/
3/page/3/
2/page/2/
1/cudia-nga-korfuzi-ne-sarande-motrat-vjollca-nuk-zbresin-nga-makina-as-brenda-ne-traget/#comments
0/kryeministrin-e-kemi-ne-o-me-ne-o-me-barkun-bosh-kur-te-thone-je-i-mencur-por-te-trajtojne-si-budalla/#respond
/page/2/

RESPONSE INFO

CF-RAY2e0311e8595855c4-ORD
Connectionkeep-alive
Content-Typetext/html; charset=UTF-8
DateSat, 10 Sep 2016 13:01:40 GMT
Link; rel="https://api.w.org/",; rel=shortlink
Servercloudflare-nginx
Transfer-Encodingchunked
VaryAccept-Encoding
X-Powered-ByPHP/5.5.9-1ubuntu4.17

META TAGS

format-detectiontelephone=no
generatorwordpress 4.6
msapplication-tileimagehttp://opinion.al/wp-content/uploads/2015/07/cropped-opinionlogo-250x83-1-270x270.png
og:site_nameopinion - faqja zyrtare
og:titlekryesore
og:typearticle
og:urlhttp://opinion.al/
refresh300
theme-color#0f3075
viewportwidth=device-width, initial-scale=1, maximum-scale=1

H TAGS

h2“nuk falim tokë në këmbim të liberalizimit të vizave”, aktualitet, arrihet marrëveshja e armëpushimit në siri, besnik mustafaj: si e shoh të ardhmen e pd-së, bota, editorial, fadil berisha kujton kohët kur punonte me kendall jenner, fillojnë shitjet e iphone 7, ngjyra e zezë më e kërkuara, foto/ emigrantja shqiptare sulmon dy gra myslimane në shba, foto/ zbardhet mesazhi i edi ramës drejtuar një maturanteje, foto/ zjarr në një pallat pranë kopshtit botanik në tiranë, foto-galeri/ 10 presidentët amerikan, para dhe pas detyrës, fotot tronditëse/ ja si do të jetë bota pas 13 vitesh, georgievski: maqedonia e sotme s’ka lidhje me antiken, horoskopi, 10 shtator, instabiz, ja fotoja e nënës dhe njerkut që përdhunuan vajzën e mitur, ja me kë e kaloi natën në tiranë bebe rexha, ja pse duhet ta përdorni kripën e detit, jetë dhe stil, jonida shehu publikon foton e parë të vajzës…, këtë 7 vjeçare e konsiderojnë perëndeshë, ja arsyeja…, koreja e veriut ndalon dasmat dhe funeralet, kosova, në tetor me kod telefonik dhe operator serb, kronikë, lëkura e yndyrshme: 5 receta natyrale si ta trajtoni, marina publikon foton e parë me getin nga pushimet, mbipesha ndikon në zhvillimin e kancerit, mino raiola: “guardiola është një burrë pa bo…”, mourinho vs guardiola ka bast edhe për shtrëngimin e duarve, parashikimi i motit për ditën e sotme, për ju që punoni në zyre, bëni rregullisht këto ushtrime, personazhi i javës/ lindita, shkofsh në djall…, politikë, puthja në këto zona ndez epshin tek femrat, rita ora vdes për ushqimet tradicionale shqiptare, rrjete sociale, rrugët e urat tani na i bën ushtria, sabri fejzullahu kërkon ndihmë për adelina ismailin, sëmundjet që sjell ajri i ndotur, sërish “blu panorama”! dhjetëra pasagjerë mbeten në rinas, shëndet, shtrohet rrjeti i ri i ujësjellësit para parlamentit, si u dashurua gerd myler me vajzën shqiptare, sociale, sport, teknologji, video/ bebe rexha “çmend” tiranën, video/ ja momenti kur bebe rexha vjen në shqipëri, video/ zajmina vasjari provokon me video në instagram, video-skandali/ kryebashkiaku pi kokainë në tualet,
h4galeria foto, galeria video, më të lexuarat sot, situata e vështirë e krijuar me maturantët është ... ?,

CSS FILES

1/
2//fonts.googleapis.com
3//opinion.al
4//s.w.org
5/comments/feed/
6/feed/
7/wp-content/cache/totalpoll/css/76a970e19557b7ec2226b0a737139b07.css?ver=1473409997
8/wp-content/plugins/askme/askme.css?ver=4.6
9/wp-content/plugins/carousel-horizontal-posts-content-slider/assets/css/custom-style.css?ver=4.6
10/wp-content/plugins/contact-form-7/includes/css/styles.css?ver=4.5
11/wp-content/plugins/core-extend/assets/css/core-extend.css?ver=4.6
12/wp-content/plugins/js_composer/assets/css/js_composer.min.css?ver=4.9
13/wp-content/plugins/js_composer/assets/lib/bower/font-awesome/css/font-awesome.min.css?ver=4.9
14/wp-content/plugins/next-post/style/next-post-public.css?ver=4.6
15/wp-content/plugins/next-post/style/next-post-public-responsive.css?ver=4.6
16/wp-content/themes/opinionnew/css/jquery.mmenu.css?ver=1
17/wp-content/themes/opinionnew/css/post-icons.css?ver=1
18/wp-content/themes/opinionnew/style.css?ver=4.6
19/wp-content/uploads/2015/07/cropped-opinionlogo-250x83-1-180x180.png
20/wp-content/uploads/2015/07/cropped-opinionlogo-250x83-1-192x192.png
21/wp-content/uploads/2015/07/cropped-opinionlogo-250x83-1-32x32.png
22/wp-includes/wlwmanifest.xml
23/wp-json/
24/wp-json/oembed/1.0/embed?url=http%3a%2f%2fopinion.al%2f
25/wp-json/oembed/1.0/embed?url=http%3a%2f%2fopinion.al%2f&format=xml
26/xmlrpc.php
27/xmlrpc.php?rsd
28http://gmpg.org/xfn/11
29https://fonts.googleapis.com/css?family=lato:400,300,700,900
30https://fonts.googleapis.com/css?family=roboto:400,300,500,700,900

JAVASCRIPT FILES

1//tag.imonomy.com/script/14567723466/preload.js
2/wp-content/plugins/carousel-horizontal-posts-content-slider/assets/js/caroufredsel/jquery.caroufredsel-6.2.1-packed.js?ver=4.6
3/wp-content/plugins/carousel-horizontal-posts-content-slider/assets/js/caroufredsel/jquery.touchswipe.min.js?ver=4.6
4/wp-content/plugins/carousel-horizontal-posts-content-slider/assets/js/caroufredsel/jquery.transit.min.js?ver=4.6
5/wp-content/plugins/carousel-horizontal-posts-content-slider/assets/js/caroufredsel/jquery-1.8.2.min.js?ver=4.6
6/wp-content/plugins/carousel-horizontal-posts-content-slider/assets/js/script.js?ver=4.6
7/wp-content/plugins/contact-form-7/includes/js/jquery.form.min.js?ver=3.51.0-2014.06.20
8/wp-content/plugins/contact-form-7/includes/js/scripts.js?ver=4.5
9/wp-content/plugins/js_composer/assets/js/dist/js_composer_front.min.js?ver=4.9
10/wp-content/plugins/next-post/script/jquery.easing.js?ver=4.6
11/wp-content/plugins/next-post/script/jquery.nextpost.js?ver=4.6
12/wp-content/plugins/sondazh/assets/js/min/front.js?ver=3.1.0
13/wp-content/themes/opinionnew/js/init.js?ver=4.6
14/wp-content/themes/opinionnew/js/jquery.mmenu.js?ver=4.6
15/wp-content/themes/opinionnew/js/sticky-header.js?ver=4.6
16/wp-content/themes/opinionnew/js/theia-sticky-sidebar.js?ver=4.6
17/wp-includes/js/jquery/jquery.js?ver=1.12.4
18/wp-includes/js/jquery/jquery-migrate.min.js?ver=1.4.1
19/wp-includes/js/wp-embed.min.js?ver=4.6
20http://xslt.alexa.com/site_stats/js/s/a?url=opinion.al
21https://www.googletagservices.com/tag/js/gpt.js